Мениджмънт на представянето е свободноизбираема мениджърска дисциплина от магистърската програма на специалност „Висш мениджмънт към Стопанския факултет.

Целта на учебната дисциплина е студентите да се запознаят с най-съвременната теория и практика, свързана с мениджмънта на представянето от гледна точна на висшето ръководство ръководството в бизнес организациите и да търсят възможности за усъвършенстване на трудови постижения на мениджърите и сътрудниците.
В края на обучението си студентът ще:
  • Познава основните определения, понятиен и терминологичен апарат;
  • Разбира ключовата роля на висшето ръководство в процеса на изпълнение, развитие и усъвършенстване на трудовите постижения;
  • Оценява представянето, съобразно ефективни ключови критерии и показатели;
  • Взема ефективни решения относно възнаграждението и развитието на сътрудниците в следствие на оценката им;Прилага методиката за проектиране на ефективни системи за оценка и управление на трудовите постижения.

Управление на международния бизнес е задължителна учебна дисциплина за студенти от специалност “Висш мениджмънт” на Стопански факултет при ТУ – София за образователно-квалификационната степен “Магистър”. Целта на дисциплината е 

Целта на обучението по дисциплината е студентите да придобият широки познания по отношение на международната бизнес среда, разработването на ефективни стратегии за осъществяване на международен бизнес, както и неговото управление. От практическа гледна точка целта на дисциплината е студентите да могат да определят и оценяват ролята и влиянието на политическите, икономически, социални и културни фактори, оказващи влияние върху международния бизнес и да познават подходите за тяхното управление. Да придобият умения да анализират международния бизнес от различни гледни точки, което е предпоставка за взимането на правилни стратегически решения по отношение на неговото управление.

Постигането на поставената цел на обучението по учебната дисциплина се контролира чрез изпит, като оценката се формира с коефициент на тежест 0,8 от изпита и 0,2 от участие в часовете.

Изпитът е под формата на тест, състоящи се от три типа въпроси, които носят различен брой точки. Първата група въпроси са затворени, с възможност за избор между три опции. Има само един верен отговор. Въпросите в тази група са 15 на брой и носят по 1 точка. Втората група въпроси са отворени, където е необходимо да се попълнят липсващи понятие. Въпросите в тази група са 5 на брой и носят по 2 точки. Третата група въпроси са със свободен отговор като студентите имат право да изберат дали да решат практически казус или теоретично да анализират определени обекти. Този въпрос носи максимум 5 точки в зависимост от степента, в която в развит. 

Максималният брой точки е 30. 

Критерият за оценка е:

15-18т. - Среден 3;

19-22т. - Добър 4;

23-26т. Мн. добър 5;

27-30т. Отличен 6;